maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Polygon FFF has an area of 363636 square units. Aimar drew a scaled version of Polygon FFF and labeled it Polygon GGG. Polygon GGG has an area of 444 square uni
what is the answer for y=x2+8x+1
When liquid silver nitrate and liquid sodium chloride are combined, solid silver chloride forms along with a new liquid, sodium nitrate. Witch substance repres
Which of these is a characteristic of a market economy? A. limited business rights B. competition between businesses C. government control and ownership of prop
1. What are the sources of conflict between Lucid and Black Box? 2. Which dispute resolution procedure should lucid use? Why? 3. If Lucid decides to negotiate w
If a musician increases the wavelength of the sound wave she is produces without changing their speed, what must be happening to the frequency?
How did the contributions of Berry Gordy Jr. and Motown influence the history and development of popular music in the twentieth century?
Choose the best description for the real number 34 over 3 . (4 points) Group of answer choices Irrational, because it is a fraction Irrational, because it is a
Help pls I give points
A 2-quart carton of non-dairy creamer costs $8.00. What is the price per cup?