cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which shows the best estimate of the quotient of 4,346 ÷ 82? between 50 and 60 between 60 and 70 between 500 and 600 between 600 and 700
The Banker's Rule is another type of simple interest computation that is similar to ordinary simple interest computation. It is based on a 360-day year, but you
1. Show that heat flows spontaneously from high temperature to low temperature in any isolated system (hint: use entropy change that occurs during the process f
_____ can be calculated as the percentage of workers who remain in a firm from one point in time to another point in time.
Students were asked to choose their favorite season. If 2/9 of the students chose spring and 5/9 chose summer, what fraction chose either spring or summer?
How do you think teen pregnancies can be prevented? List at least four strategies that parents, educators, communities, and the government can use to help preve
how would hemoglobin content differ in a person living in philadelphia compared to someone living in denver
Match each percent with the fraction or decimal equivalent. 5% 0.25 15% 0.07 6.5% 1 20 25% 0.065 7% 3/20​
Typhoon signals rise due to what? wind speed or wind strength or both?​
Which statement describes data-sharing in a blockchain?