aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Sapling classify characteristics as unique to prokaryotic, comon to both cell types
What is the most accurate description of the structure labeled B? (A) Thymus gland: contains B cells that protect the intestines from infection (B) Thymus glan
Samantha sells pre-owned automobiles for Fast Track Motors. She receives a monthly salary of $750. Samantha also receives a commission of 1.5% for each sale. La
As an alternative to "_____ evolutionism" presented in evolutionary psychology, albert bandura proposed a _____ view
If you dissolve 50g of sugar in 30g of water (is it possible!) what would be the sugar concentration?
How many milliliters are in 17.5 l? 175 ml 1.75 x 10-2 ml 1.75 x 103 ml 1.75 x 104 ml?
C. a different class is made up of 60​% women and has 24 women in it. what is the total number of students in the​ class?
Which of the following structures separates the cytoplasm from the environment outside of the cell?
Alex a cumparat 2,5 kg de mere si 2,45 kg de portocale. Care masa este mai mare?
describe how scientists choose the kingdom in which eukaryote belongs