GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Foreign object obstruction to the airway in the adult usually occurs
What is the effect of Zeus and Ares intervening in the battle?
create environmental slogans for your city or town.
please help urgent plzz 1.find the mean of the data set excluding multiple of number 10 between 1 to 50? 2.find the mean of the data set excluding multiple of n
What kind of phrase is the underlined group of words? The pizza place has opened across the street.  A.appositive phrase  B.adjective phrase  C.adverb phrase
Given what you know about the decision to use the atomic bomb, write a paragraph explaining why you would or would not have made the same decision. In your para
Write a story to represent the division problem. 6 divided by 1/3
In the cell cycle, cytokinesis occurs at the end of
To change .3 to a fraction you must put 3 over what denominator? a. .1 b. 100 c. 1 d. 10
What is the value of x in the equation (x-2/3)+(1/60)=(5/6)