selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

Hi there! Can someone help me with my english homework please?
a golf course is trying to determine par for a particular hole. calculate the value they should put on the sign where people tee off so they know what par is fo
Why it is important to exercise your body​
2x+6=12 find x ? give answer and follow me​
assume the question has a solution for z .. solve for z z = ____
What is the mode of the data shown in the table? Scores: 5, 12, 13, 18 Frequency: 3, 2, 5, 4 A. 12 B. 13 C. 51.5 D. 12.5
How many more cherry pies have 60 to 89 cherries than 90 to 119 cherries?
Write any six differenences between developed and devēloping contry​
plssss help???????? don’t understand
Reduce 20/60 to its lowest common denominator