niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

How did the involvement of the united states change the war ww2?
Female participatition benefit sport and society
Which World War II government agency created this poster?
how do you know if two lines are parallel?
Which property of gases best explains the ability of air bags to cushion the force of impact during a car accident? Gases increase in volume at higher temperatu
Q10 Q6.) Find a set of parametric equations for the line that passes through the given points
Georgie needs to paint the wall with a fixing mixture. She mixes glue and water in the ratio 3:1 to make the mixture. Georgie needs 5 litres of the mixture. She
if a minerals breaks into cubes when struck with a rock hammer, which property of mineral is being measured a.) streak b.) cleavage c.) hardness d.) color
Cancer develops from a single cell that goes awry. a. True b. False
jerry built a coffee table for his living room. His table, that also serves as storage bin, is in the shape of a trapezoid. He wants to build a shelf in the mid