yourgirlsafeya
yourgirlsafeya yourgirlsafeya
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Need help on this plzzzzzzz

Need help on this plzzzzzzz class=

Respuesta :

daverydoo13
daverydoo13 daverydoo13
  • 03-11-2017
The answer to your question is "B"

Please mark "Brainliest"
Answer Link
apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 03-11-2017
a ray starts from a point and goes infinitly in a certan direction
it's like half of a line

so he answer is point and line or D
Answer Link

Otras preguntas

How did Belgian imperialism in Africa differ from British imperialism
Katsushika hokusai is said to have used a live chicken's footprints in a painting that communicated ________.
A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below. 8p/$1.09 = ?/$1.00 ? = 8÷$1.09 ?= $7.34 Where did Milo make his
48% as a fraction in simplest format and as a decimal
The table shows the amount of red paint that can be added to different amounts of white paint while making a custom paint color: Paint Color Quarts of Red Paint
Why does the author choose to call the individuals who worked on the Underground Railroad conductors
Find g (2) if g(x) = -x+8
In Lesson 3, you read "After Twenty Years," also by O. Henry. Take a few minutes to review the story and then answer the question that follows. When you answer
Ty wants to tip 20% on a restaurant bill that is $35.40 how much moneyshould ty leave for the tip
_____ dropped out of WWI early and was not present at the Versailles Peace talks.