vchauvin101oyrb41
vchauvin101oyrb41 vchauvin101oyrb41
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Unit Rates-which is the better buy? 13 points!

If you need help because the picture is blurry let me know:)

Unit Rateswhich is the better buy 13 pointsIf you need help because the picture is blurry let me know class=

Respuesta :

zijwanlaia zijwanlaia
  • 02-11-2017
16 - option a : 0.83
option b: 0.8

5 bars of soap for $4

17 - the 50 penguins for 795 usd is obviously the better choice

If you need to be more specific just ask me
Answer Link

Otras preguntas

Someone help me please
What is $75.00 to spend at the mall. You want to buy a hoodie that costs $80.00. The store is having a 20%-off sale. (There is no tax on clothing.) Can you buy
The sun belt tradition of individualism and opposition to interference from a remote federal government, which continued with the emergence of the new right, wa
Explain how to find the distance from (23,3) to (23,7) and from (23,3) and (4,3).
if m∠M is 90° which of the following could MATH be? i. parallelogram ii. trapezoid iii. kite iv. rectangle v. rhombus vi. square A. i, iv, vi C. iv, v, vi
The measure of ∠DAB equals 125º. The measure of ∠ACB equals 30º. What is m∠ABC?
Given: X is the midpoint of segment WZProve: WX = ½ WZHint: What comes first in a proof?Hint: You may want to draw a diagram to help you see this problem! (pho
Jia yin notes that in many countries, industrial development is, more or less, nonexistent. she is taking note of the:
Your 6 1/4 year investment of $40,000 at 14% compounded quarterly is worth how much now?
5. Cafeteria workers make 2x + 3 plates of food each day. Write an expression to show how many plates they will produce in 20 days.