blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

What part of this transverse wave is the green arrow identifying? Help plz
I need help finding the measure of each missing angle m<1 through m<5
If you suspected a friend was suffering from poor body image or an eating disorder, what would you do? How would you help them?
What do the characters mean when they say “with the world so new and all”
Is Jews/Jew an offensive term....this isn't for school I just want other people's personal views on this word. PLS BE RESPECTFUL TOWARDS OTHER PEOPLE
Write the correct form of the passé composé of the verb pictured.
ANSWER QUICK!! NO LINKS!! How much water and how much drink mix should Jerome use to make enough energy drink for all the runners? Create a table to show your w
Une journée à la maison. Agnès Rouet, la colocataire de Sarah Thomas, décrit opens in a dialog un mercredi typique. Complétez les phrases suivantes avec les ver
The consistent way you communicate with others in your group is your ___________. A. Assignment b. Role c. Position d. Fault.
Need help with math questions