mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
The following are the distances (in miles) to the nearest airport for 11 families. 9, 11, 11, 16, 16, 24, 28, 30, 34, 42, 45 Notice that the numbers are ordered
If the inverse demand function for a monopoly's product is p = 100 2q, then the firm's marginal revenue function is a. 200 - 4q. b. 100 - 4q. c. 200 - 2q. d. 2
The height of water shooting my fountain is modeled by the function f(x)= -4x^2 +24x -29 where x the distance from the spout in feet. Complete the square to det
Insect control devices must—— and be able to retain the electrocuted insects inside the device
what is one political, economic, and cultural achievement from the Golden Age of Islam? PLEASE HELP
Solve the inequality and enter your solution as an inequality in the box below. Do not use spaces in your answer. 2+ x>-8
The rabies virus is 12 kb in length. Based on the coating ratio of nucleoprotein (n), what would be the total number of nucleoprotein (n) molecules enclosed in
Identify the sentence as an example of either an active or a passive voice: The hunter was attacked by the hawk. Active voice Passive voice
In what specific ways do you see yourself as being a part of a globalized world?
How is information from a signal molecule present outside the cell elicits intracellular response? Explain with suitable example. What features are exhibited by