makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the LCM of 40 and 15?
what policy reasserted the U.S. position as protector of the Western Hemisphere
write. the ratio 4/9÷5/9 in simpil
One side of an isosceles triangle has a length of 19 m. The lengths of the other two sides are equal to one another, but are unknown. If the perimeter of the tr
How important is it to have a powerful army and navy? Explain in detail
which two oceans can you see on the globe above
What does Queen Esther ask of the king the second time she appears before him?
What would be a good national slogan that people could identify with and rally behind?
Identify the nation that exerted imperial control over India, impacting their language and religious beliefs. A. China B. Germany C. Britain D. Argentina
a sales associate is given a $500 hiring bonus with a new job.She earns an average commission of $250 per week for the next 18 weeks.how much does she earn?