jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Question 3 A. Write the HTML code that would produce the following output. Fruits - Mango - Orange - Pineapple Vegetables 1. Carrot 2. Callaloo 3. Tomato
Identify the domain of the given function: f(x) = (7x + 1) / (2x - 9) a) (-[infinity], -1) ∪ (-1, [infinity]) b) (-[infinity], -1] ∪ [-1, [infinity]) c) (-[infi
Austin is the youngest brother. He likes his hot chocolate with 4 ounces of chocolate syrup and 6 ounces of milk. Whose hot chocolate is more chocolatey, Austin
Which factors may increase the likelihood of a person using drugs?a.experiencing depressionb.family members using drugsc.favorite celebrities using drugsd.havin
Two sevenths of the pupils in st. Peter school take a jeepney to school. If 600 people dont take the jeep jeepney, how many pupils are there in st. Peter school
You are visiting a job site and observe a worker who is installing siding on a building. The worker is standing on the top step of a ladder that is not long eno
Trucker hiked 15 miles in 3 hours. How many miles does Tucker bike in 1 hour?
Tả cảnh không khí ngày tết
“an inconvenient truth” summarized with key figures please
please help me answer this