karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

I don’t understand what to do
Lucy's car gets 32 miles per gallon of gasoline. How many miles can she drive on 4 gallons of gas?
HELP ANSWER FAST Which of the following characteristics of Earth's crust is likely to contribute to geological events? A Can be broken into many plates B Has un
Please help!! :) Will give brainliest!
A court document is an example of a secondary source. Please select the best answer from the choices provided A.True B.False
To write a thesis statement about courage with three answers in the sentence.
Please help, also please include instructions on how to answer this and solve or workout tysm.
A preschool classroom has 24 students and 3 teachers. What is the ratio of students to teachers? A. 1/8 B. 8/1 C. 9/1 D. 1/9
Suppose p ( a. = 0 . 48 and p ( b. = 0 . 62 . a. can a and b be mutually exclusive? why or why not.
What is the relationship between stereotype threat and anxiety?