craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Why is H2SO4 regarded as an ampholyte
adela rode her bicycle 18.3 miles in 5 hours. which gives the best estamate of how far adela rode in 1 hour
because a square is a kite, it must have
Helpp..... How did the Roman Republic was able to conquer and expand their territory? How did the Republic eventually become an empire?
Which of the following parts of a paragraph is the section in bold most likely an example of? A)supporting evidence B) hook C) topic sentence D) conclusion
put marine, embeded,fossil,extinct,prehistoric,species,carnivorous,mastodon,remnants,and paleontology in abc order
Solve the following system of equations. -2x + y = 1 -4x + y = -1 A) (3,1) B) (-1,3) C) (-1,-3) D) (1,3)
What are the causes ad problems the Mayas and other Native American groups face in Guatemala? How are people trying to solve these problems?
What is the value of n? 3 + n/2 = -9 A) -24 B) -6 C) -3 D) 24
Which sentence uses a verb that agrees with its compound subject? A. Raisins and prunes are stored in those boxes. B. Ella and Susan likes vegetable soup. C