barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

28256294116308240314.124322.64TotalsWhat is the mean number of apples in a box?​
A wheel rolling on a horizontal surface with an angular speed of 2.5 rad/s gets on a ramp and rolls down the ramp with a constant angular acceleration of 2.0 ra
solve at least one question (30 points)
A travel agency is advertising a vacation package that includes $250 fora $40a day for hotel. The agency also offers the option of eating breakfast and lunch at
al How do the following blood cells help to maintain ourbody?a. RBCb.WBCc.Blood Platelets​
20 points and brainlest. Examine the attached photo and answer the following for two points each: 1. What is the niche of the hummingbird? 2. Identify an adapta
Did curry play jordan
In order for the parallelogram to be a square x = ?
Un radar de l'armée américaine réussit à détecter tout ce qui se trouve à un rayon représentépar cette inéquation :5r + 9 > 10r - 126Trouve l'ensemble-soluti
Find the resultant of two forces 130 N and 110 N respectively, acting at an angle whose tangentis 12/5.​