Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

An office supply store has five different packages of black ink pens which is the best deal available on black ink pens at this office supply
marcel said he can find 52 times 10 by adding a 0 to the end of 52 to get 520 is he correct?
Zoos: joys or jail and why do we need zoos which element is shared by both
A mechanic gives a survey to all of his customers asking them to rate the quality of the service they received. He then keeps track of how many customers return
A plane is a set of ____ on a flat surface that extends forever a. Segments. B. Lines. C. Other planes. D. None of the above
Carlos y sofia __________ a lola. A. conocen B. conoce C. saben D.sabemos
By developing a(n) _____, a business owner can launch program in a web browser. spreadsheet CAD software Java Applet music application
A high school student makes a large pot of hot chocolate for her friends. Once it is warm enough, she pours a little bit of the hot chocolate into a mug so that
explain how a solution forms​
Examination Questions Answer each of the following questions according to the instructions given. Question 1 (a–b) is based on the following paragraph. A trip t