jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

Add using fraction strip. 1/2 + 5/2​
Find x. A. 4–√6 B. 16√6/3 C. 4√6/3 D. 32√3/3
Following an active duty period of 45 days, when must an employee return to work or apply for reemployment?.
what is the source of mold on bread
If $20.00 was spent on Shoes, what was the total amount spent on the shopping trip?
A chemical balance needs to weigh 237g using weights of 50g, 20g, 10g and 1g. How many of each weight is needed?
Which statement about broadcasting a slideshow online is true? All transitions are properly displayed to the audience when broadcasting online. Broadcasting a s
Please i need help for this calculus
The correct sequence of sperm-transporting tubules that transport spermatozoa to the epididymis is the?
12. The indirect speech of: She said, 'I was sick last night' is a) She said that she was sick last night. b) She said that she had been sick the previous night