fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Find the Slope and Y-intercept.
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!! PRTTTYYY PLEASE
50 POINTS! Please help! They're asking me to interpret it in my own words and to understand why it was hard to break up England but I don't get it
List who attended the opet festival.
could someone be so kind and help me please!!!!!!!!!!!
PROFIT/LOSS = TOTAL REVENUE - TOTAL COSTS lan set up a taxi firm one month ago. He has calculated that his total monthly revenue was £2400. He has added his cos
An 800 kg fishing boat going south at 12 m/s runs into a stopped pontoon boat (1400 kg). The boats stick together and move south. What is the velocity of the bo
can someone help me please
Evaluate the extent to which unresolved tensions after WWI helped create the conditions for WWII.
write each percent as a decimal 6% and 189%​