cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Valentine's day cards cost 3/4 of dollars Emily has $20 she has to buy 20 cards for her class how much money will she be left with
The Native American leader, Tecumsah tried to unite western Native American tribes against the taking of their land from settlers. true or false?
What does a blueprint slide do? Check all that apply. Provides a review of your key points near the end of your presentation Provides transitions as you move fr
A model of a helicopter rotor has four blades, each of length 3.0 m from the central shaft to the blade tip. The model is rotated in a wind tunnel at a rotation
please help :(( i gotta hurryy >
The Seven Years' War (1756–1763) gave the complete control of Asian trade. A. English B. Spanish C. Dutch D. Portuguese
Nancy opened a savings account 7 years ago. The account earns 5% interest, compounded quarterly. If the current balance is $1,000.00, how much did she deposit i
Backpack discounted 10% on sale for $37.80
will reward brainliest! how many and what type of solutions does the equation have 17+3x^2=6x A. no real solution B. one real solution C. two rational solutions
Which of the steps listed below are part of the procurement process?a. Create transfer orderb. Create requisitionc. Send paymentd. Process sales ordere. Process