H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

over time stalactites git bigger and grow dues this mean that stalactites are alive explain.
five times a number minus 12 is 92. what is  the number
______ happens at the end of telophase II.
What causes a rockslide the quick movement of rocks down a slope ? Science
How do say 6:45 a.m. in how Spanish
What is the rising action for boar out there
All living things break down _________ to make energy.
Among members of George Washington's cabinet, __________ had a pessimistic view of human nature and a dread of democratic excess. A. Marshall B. Jefferson C.
Two cars leave a town at the same time heading in opposite directions. One car is traveling 12 mph faster than the other. After 2 hours, they are 232 miles apar
What would be the second step in simplifying the expression 4 2 ÷ (2 • 9) + 5?multiplydivideaddexponent