marroquinkenny8k marroquinkenny8k
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

One heifer costs $500, and each flock of chicks costs $20. If your class buys one heifer, how many flicks of chicks can your class buy?

Respuesta :

jmorales117
jmorales117 jmorales117
  • 03-03-2017
Is there a budget the class has?
Answer Link

Otras preguntas

A type of stressor that originates from destructive relationships with others
What is software security?
Rationalize the denominator of 3 root 5 + root 3/root 5 - root 3
what had Andrew been thinking about? How would you like to describe the state of his thoughts? Ans- ​
AASwdrf5gf6gf6fgtgtgtgtggg6dgg
How should this situation have been prevented
How do variations in temperature affect the altimeter?
ratio of 75 m is to 125 cm​
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
x^5 times x^3 pls helppppppp