soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

C6H12O6 is a type of protein carbohydrate amino acid polymer
provide 3 details on how civilizations develop
In marine west cost climate, ocean winds cause?
How u write an inequality for brigitte is shorter than 5 feet (brigitte height =h)
30-[(9x2)-(3x4)] numerical expression ;)
you have three numbers two of the numbers are 24 and 42 what is the gfc of these two numbers the third number is greater than 42 and does not change the gcf. Wh
How can the distributive property be used to find 4x875?draw an array.
Identify the helping verb in the following sentence. I will work late tomorrow. A. Will B. Tomorrow C. Late D. Work
How can you ensure that your argument is credible? A. By attacking your opponent B. By appealing to emotions C. By avoiding logical fallacies D. By using only f
What value of x makes the equation true? 6.7 = –3.2 + x a. –9.9 b. –3.5 c. 3.5 d. 9.9