at726228
at726228
02-08-2022
Mathematics
contestada
I neeeeed heeeelp please
Respuesta :
accjunk801
accjunk801
02-08-2022
Answer:
10b/y^2
Step-by-step explanation:
Hope this helps! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
You have 20cookies with the ratio is 2 chocolate chip for every 3 sugar. How many sugar cookies do you have?
What are inventions that help us manufacture,stay healthy,stay safe,and provide energy
Marlin's marble jar had 36 red marbles and 64 blue marbles. What was the ratio of red marbles to blue marbles in the jar? a 1:2 b 9:16 c 2:3 d 3:4
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
What established the Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), with the greater goal of restoring public confidence in the banking system? Agricultural Adju
Which of the following sentences has an adverbial phrase? A. I am available at the moment. B. I can be available. C. I am available today. D. I am available now
Find the acceleration of a train whose speed increases from 7m/s to 17 m/s in 120s
Jimmy wants to buy a scooter and the price is 50 dollars when he goes to the store the second time it is marked down 20 % whats the new price
Mary can read 22 pages in 30 minutes how long would it take her to read a 100 page book? Right your answer in hours and minutes and round to the nearest minute
What expression is equivalent to 7(3x-2) + 4(x+5)