Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

what was one of the highest goals of the Renaissance​
which of the following best describes the communist ideal​
Which of the following is NOT one of the new military methods that allowed Rome to conquer all of Italy and achieve the first political unification of the penin
29) Solve for x. x 3 = 1 4 A) 12 B) 1 12 C) 3 4 D) 4 3
A cone has a diameter of 23 inches and a height of 19.7 inches. Select all of the expressions that could be used to find the volume of the cone in cubic inches?
Communicable diseases spread from person to person through sexual contact
find the area of the figure​
What can we do to prevent problems when farming?
Please need help thank you
which of the following activities was made possible by broze age technology ?