joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

need help fast what are all the solution to this problem
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?
What is the formula for Slope-Intercept Form of the Line
What's a Mudslinging. Please help?
In 1803, the United States bought Louisiana Territory from France. The deal, known as the Louisiana Purchase, doubled the size of the U.S. and opened a new fro
The winter-ravaged troops at Valley Forge, suffering from cold, hunger, and disease, participated in many forms of entertainment to keep up morale. What was a
When were fireworks first used in an official Fourth of July celebration?
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?
What was manorial system
what is the dot in i called?