tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

The dot plot below shows the drawing scores of some students : which statement best describes the shape of the data On the 1 there are 1 dots on the 2 there ar
What did Ronald reagan feel the best way to prevent war was?
1. What was Agent Orange? 2. Why was it used? 3. What effects did it have? Vietnam war
2 Points Why did white people want the Cherokee to move out of Georgia? O A. They were afraid of the Indians. O B. Gold was discovered there. O C. Indians were
Explain the development of slavery in the English colonies of the new world
Which type of joints is found between the lower jaw and skull
simplify y÷4.5+1.69=9.52
3+2x=-6x+4 solve for x​
In order for your DNA to be expressed, what has to be made to tell the body what to do?
Through what process do green plants make their own food? A. cell division B. photosynthesis C. cellular respiration D. growth and development