flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

A wave has a wavelength of 3 cm, and a frequency of 3 Hz. What is the wave speed of the wave?*
Consider this image. A community garden. How could this image be used to enhance a multimedia presentation? as an informative tool explaining how to transplant
3. Mr. Smith (teach) ______________ at this school since he (graduate) ___________________ in 1980.
A 1×6 square unit rectangular grid has to be covered with six 1×1 square unit tiles. Three of the tiles are yellow, two are white, and one is blue. In how many
what are the symptoms for irritable bowel syndrome
Solve for x8x = 4x -32 A. X = 8 B. X = 4 C. X = -4 D. X = -8
do teachers receive notifications when you unenroll from a class?
why did louis xvi attempt to flee france?​
Thank for answering my question
Choose the only response that does not correctly complete the dialogue.