anapdiaz61090 anapdiaz61090
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit price. 14 ounces of canned corn for $1.96​

Respuesta :

Hippors Hippors
  • 06-04-2022

The unit price of canned corn is $0.14

14 ounces = $1.96

1 ounce = 1.96 / 14

= 0.14

Answer Link

Otras preguntas

pls pls help whoever gets it right gets a crown
4000+48 yygttccrcrccr
HELP ASAP ELA POEM!!!!! I will give brainlist the the first person!!! Write your own poem imitating Mary Oliver poem called "the wild geese" by following this f
Any gîrls here free to talk
the answer is 20/13 you can simplify the answer.
I need help with project
evaluate this equation (-5)^5/(-5)^-6
yes haha yes what no oh yeah no nevermind wait yes
spade realty sold lots for $23240 per hectare . what is total sales values if the lots in hectare were 2,3,4 ?
CAN YOU PLES FRIEND ME