gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best expresses the central idea of the text in WHAT IS A VACCINE
Our Town requires the audience to _____. Select all that apply.
Write a Python program that can convert a Fahrenheit temperature to Celsius, or vice versa. The program should use two custom functions, f_to_c and c_to_f, to p
Watch CNN Student News and answer the following question :The U.S government is considering a recommendation that the American public wear what article, as long
The process in which a solid changes to a liquid is called
What happened when the United States dropped the first atomic bomb
You discover a new species of aerobic, mixotrophic protist that can perform photosynthesis in fairly deep water (for example, 250 m deep). It can also crawl abo
The suns diameter is about 860,000 miles. It's diameter is about 8000 miles. Estimate how many times larger the sun's diameter is than earth's diameter
If you believe the economy is about to go into a recession and your portfolio consists of growth stocks, defensive stocks and long-term bonds, you might change
A family has two cars during one particular week the first car consume 25 gallons of gas and the second consumed 15 gallons of gas the two cars Drove a combined