kidsforlunchtoday
kidsforlunchtoday kidsforlunchtoday
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Help please and thsnk you​

Help please and thsnk you class=

Respuesta :

DixbbyJamie611
DixbbyJamie611 DixbbyJamie611
  • 04-03-2022

Answer:The answer to the first one is 3.75 and for the second one it is 0.875

Step-by-step explanation:

hope it helps

Answer Link

Otras preguntas

Mrs. Brand spent $50 on a sewing project. She bought 4 yd. of material and $6 worth on notions. What is the price per yard that she spent on the material?
which of the following is a benefit to exercise
Candidates who earn a certain amount of money fundraising and agree to certain limitations on spending are eligible for
What is the sum of .5 and .3 repeating
Gottfredson and hirschi trace the root cause of poor self-control to
Find the slope of the line.
Which of these is a disadvantage of CT Scan technology ? A. Increased numbers of surgeries B. Inaccuracy C.Radiation exposure D.high cost
4. Cuarenta y seis + catorce =
Entries for notes receivable valley designs issued a 120-day, 5% note for $60,000 dated april 15 to bork furniture company on account. assume a 360-day year. a.
Mason hikes at the speed of 2.1 miles per hour. How many miles will he hike in 1.5 hours?