marilynirving19
marilynirving19 marilynirving19
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of a certain kind of fruit cost 96 cents, how much does 1 pound cost? OTT"​

Respuesta :

kiannotti911
kiannotti911 kiannotti911
  • 04-02-2022
The answer would be 16 because 96 divided by 6 =16
Answer Link

Otras preguntas

The annual tuition at a public two year college last year was $3200. for the new school year, elizabeth first year in college the tuition is expected to increas
Como se sintio gladys despues de la operacion
Mrs.Summers polled her students in 7th grade and 8th grade classes First two Choices:lower, higher Second three choices:same as, twice, half Plzzz help meeee!!!
The agency responsible for regulating the money supply in the united states is
What is expected to happen to malaria-carrying mosquitoes in the coming century?
Use the Change of Base Formula to evaluate log4 27. Then convert log4 27 to a logarithm in base 2. Round to the nearest thousandth.
In 1928, when the high jump was first introduced as a women's sport at the Olympic Games, the winning jump for women was 70.0 inches, while the winning jump for
The circular flow model examines interactions between which 2 groups
What impact has the wireless web had on business and society?
​joe and marcia, a married couple with three young children, have a gross income of $120,000, adjustments of $6,700, and itemized deductions totaling $16,900. o