nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

HELP QUICK PLSSSSS ASAP AAAAAAA
what is the average velocity of a van that moves from 0 to 60 m east and 20 seconds
What are the values of m and n in each right triangle
1-A person who has type O blood would have what genotype? 2-A person with the genotype IA I would have what type of blood?
What is one of the negative effects of globalization? A. Underdeveloped countries losing jobs to developed countries O B. An increasing income gap between rich
Write a couplet that rhymes.
Square root of complex number -14?
The monthly cost (in dollars) of water use is a linear function of the amount of water used (in hundreds of cubic feet, HCF). The cost for using 13 HCF of water
What are water and carbon dioxide converted into by the end of photosynthesis? * air and sunlight water and air sugar and water sugar and oxygen
Geoengineering includes a variety of large-scale efforts to reverse global climate change. One geoengineering concept involves releasing large amounts of iron-c