switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Which group on the Home Tab allows you to add shapes to a PowerPoint slide?
explain how the ideas of karl marx came to influence american workers in the late 1800s
Name three different units of energy used to measure heat and describe what type of situations each is usually used.
What is a work called that looks the same and has the same meaning in both English and Spanish ?
Convert 30 g 519 mg to g.
The average car sold from dealership a is 25,700. If the salesperson receives 1.5% commission on the price of the car, how much commission is made on a average
What are chlorofluorocarbons and what impact do they have on the atmosphere?
A letter in the word ELECTRIC is chosen at random. Complete each sentence. There are possible outcomes. The theoretical probability that a vowel will NOT be c
A bag contains 5 red marbles , 6 blue marbles and 4 green marbles. Susie selects a marble and returns it to the bag before selecting another marble. If susie se
1. What is the Electoral College?