brodywilliam2003 brodywilliam2003
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with this worksheet

I need help with this worksheet class=

Respuesta :

boomerangratfish
boomerangratfish boomerangratfish
  • 05-01-2022

Answer:

dubble the measurements for each ingredient by two

Step-by-step explanation:

this recipe it shows makes 12 muffins with all those ingredients but you need to go and make a recipe for 24 people double the recipe so you have enough for everyone

Answer Link

Otras preguntas

A principal of $5,350 is placed in an account that earns 3.5% interest. If the interest is compounded annually, how much money will be in the account at the end
Which of the following crimes does Equality not commit
Which territory was given to the U.S by Spain after warfare With the seminoles? ....... a) Florida b) Oregon or c) red river basin
Prime minister of great britain during ww2
"Reduce Fractions to lowest terms" 6 divided by 3.66
The line plot shows the weights of packages of meat available at a grocery store. The 3 lightest packages cost $4.40 per pound. The remaining packages cost $4.8
What is the Volta and how is it used
Can somebody please help me
Can somebody please help me
Ever since thach met his new girlfriend at school, he feels that his life is like a roller coaster. he can't stop thinking about anh and feels intensely jealous