nastrid932 nastrid932
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better buy?

22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4

Respuesta :

09crabtreh
09crabtreh 09crabtreh
  • 02-12-2021

Answer:

i would say 40 for 4$

Step-by-step explanation:

bc ur getting double amount for 2$ and it will last longer

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

40 victims for $4 sorry u was in my laptop and it didn't have the answer thingy so I'm doing it again lol

Answer Link

Otras preguntas

Is the statement true or false? Queen Victoria reigned for more than sixty years and promoted the “Victorian” values of duty, hard work, and proper behavior. tr
Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.59 per yard. What was the total cost of her ribbon to the nearest cent? Fill in the blanks with an operatio
Find the surface area of the prism. Write your answer as a decimal.
Find the solution of the system of equations. 8x – 2y = -30 –9x + 4y = 18
please help I am confused
What is the energy required to remove the electron from a hydrogen atom in the n = 11 state?
find the greatest factor of 29g5h4 19g3h5
What are the examples of 8 branches of chemistry?
The rusting of iron is represented by the equation 4Fe + 3O2 --> 2Fe2O3. If you have a 3.5-mol sample of iron, how many grams of O2 are needed to rust the ir
Good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.