pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

the missouri compromise, the compromise of 1850 and bleeding kansas all shared what goal a supported lincolns election of 1860 b they tried to resolve the expan
Ideas quickly jotted down for later development are called:
A seamstress needs to cut 15-inch pieces of ribbon from a roll of ribbon that is 9 feet in length. What is the greatest number of 15-inch pieces the seamstress
Solve for r: 3r+2-r=-4
What is a graphic organizer used for
I need help with this please...........
What is negative space and what does it do in a photograph?
Was the name of the plant grew along the Nile and was used to make writing material among others
How do I solve 3(x+5)=39
who can help me with math and english anybody that will stay and help