Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Consider randomly selecting a single individual and having that person test drive 3 different vehicles. Define events A1, A2, and A3 by A1 = likes vehicle #1 A
The industrial revolution --) increased demand for raw goods --) ????Which best completes the diagram? A. Communism B. Imperialism C. Liberalism D. Nationalism
PLEASE ANSWERRRRRRRRRR A student makes the claim that the space around a charged particle will exert a force on any other charged particle that is placed within
The length of a rectangle is 4 times the width. The perimeter of the rectangle is 45 inches. What is the area of the rectangle?
Besides the French Revolution, which revolution from the timeline is most like the model above? explain
19. If 3 times a number minus 2 equals 13, what is the number? O A. O B.4 O C.5 OD.2
If the average mass of an adult is 86kg. Determine the mass and weight of an 86kg man in the moon where gravitational field is one-sixth that of the earth.
What is 4.49 rounded to the nearest whole number ?
While you are in a bus that moves at 100 km/h you walk from the back to the front at 10 km/h. What is your speed relative to the road outside?
PLS HELP I NEED DONE IN 5 mins):: FILL IN THE BLANKS zoom in if you need to