joiarmstrong20 joiarmstrong20
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

A produce stand sells roasted peanuts for $1.90 per pound what is the cost C of P pounds of peanuts

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 03-01-2017
C = 1.90P <=== ur equation
Answer Link

Otras preguntas

Lucas is planning to attend a state university and qualifies for financial aid. Which of the sets below can Lucas apply for solely based on his financial need?
IF SOMEONE HELPS ME BY ANSWERING I WILL BECOME FAMOUS AND SO WILL YOU Select the correct answer. Which type of information may be useful? A. complete informatio
hEllllppp mEeEe oNnnn thiSss plEAsssee :')
-1/2 (-2x + 4y) what’s the answer somebody help
Harry bought a broken motor scooter, fixed it, and sold the scooter for $150. That was $25 less than 2 times the amount he paid for it. Which equation can be us
True/False. All members of a food web are equal in abundance and in their relative effects on one another.
In the equation y = 1/2x + 3, when x is 6, what is y?
A limited-resource farmer A. lacks access to capital and labor B. sells to a highly specialized market C. is able to farm more efficiently using fewer resources
lista de 10 artefactos que usan corriente continua para su funcionamiento
Within one month to one year of quitting smoking the risk of is cut in half. Lung cancer Throat cancer Heart disease Tooth decay