yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which formula represents an asymmetrical molecule ch4 co2 n2 nh3
What is number 1 and 2
Euler's method: Let y=f(x) be the solution to the differential equation dy/dx = arcsin(xy) with the initial condition f(0)=2. What is the approximation for f(1)
Two 2.0kg bodies A and B collide The velocities before the collision are U1=15i+30j and U2=-10j+5.0j After the collision V1=-5.0j+20j All speeds are given in m
A yearbook printer charges based on the number of pages printed. Here is a table that shows the cost of some recent yearbooks. Number of pages 50 100 150 2
what's the answer to this problem
Ionic bonds are formed from the sharing of valence electrons. A.True B.False
To make the most out of flash cards you should put as much information as you can onto one card
What drug causes slow movements and loss of sense of balance
What is the slope of the linear model y=3.0-14