frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Who was the first African American to be commissioner of labor in 1998
On November 1, Year 1 Dixon Company paid $20 per share to buy back 1,000 shares of its $8 par value common stock. The stock had originally sold for $15. Which o
NEED HELP ASAP What is the product?
what is the greatest common factor of the terms in the polynomial 8x4 - 4x3 - 18x2
Which statement best describes and explains a character's actions?
Where was Virginia 1 billion years ago?
evaluate 9/m+4 when m equals 3
If the flour to sugar ratio is 5 liters flour to 1 liter sugar, then how much sugar is needed if only 2 liters of flour are used? (Give the answer as a fraction
How long did Mexico suspend their debt payments?
which number is such that when it's ÷ 27 30 or 45 the remainder is always three