kiwikoki kiwikoki
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE ANSWERRR
ill give brainlest

PLEASE ANSWERRR ill give brainlest class=

Respuesta :

raemckae06
raemckae06 raemckae06
  • 01-09-2021

Answer:

75⁰

Step-by-step explanation:

work shown in image.

hope this helps!!

Ver imagen raemckae06
Answer Link

Otras preguntas

you eat $0.85 for every cup of hot chocolate you sell. How many cups do you need to sell to earn $55.25
ANSWER ASAP!!!!!! 20 POINTS AND BRAINIEST ANSWER!!! On the board, your teacher writes an example of how to find the median. One of the numbers is erased, leavin
Which ordered pair identifies a point in Quadrant IV? A) (2, 5) B) (0, 1) C) (-1, -1) D) (12, -5) Which quadrant is (-4,-6) in? A) I. B) I
In their competition for power nations raced to
Paper plates cost $8 per package and plastic utensils cost $5 per package. Your supplier delivers 15 packages for a total cost of $90.
why dose the third fire go out in to build. fire
The function f(x)= x5+ ( x + 3)2 is used to create a table. If x = -1 then what is f(x)?
Brad earns $12.75/hr and works 40 hours a week. What is his gross annual income?
How did the colonial army keep it self in the war during difficult year early years and what was the turning point of the war?
The bus driver who, only works weekdays, always waits for me when I'm running lateCorrect the Comma Sandwich