lovevalko lovevalko
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? 4-foot piece of ribbon for $7.68 or 544-inch piece of ribbon for $65.28

Respuesta :

Actress303
Actress303 Actress303
  • 01-09-2021

Answer:

4 foot ribbon

Step-by-step explanation:

Answer Link
earnshawkaelyn
earnshawkaelyn earnshawkaelyn
  • 01-09-2021

Answer:

544

Step-by-step explanation:

$7.68 x 540 = 4,147.2

Answer Link

Otras preguntas

historical models of the solar system include a _____model or earth-centered universe and a ______model or sun-centered universe.
this is a system of leaders who carry out the work of government: aristocracy bureaucracy democrac
a ____ visually depicts a relationship between two variables
the bonds that are broken when water vaporizes are
Which best describes acceleration? A. distance over time B. speed in a particular direction C. change in velocity over time
the purpose of the naacp was to draw attention to?
Which description best characterizes the North during the years leading up to the Civil War? A) urban, rural, and anti-slavery B) industrial, urban, and anti-sl
xssw ebjs hatyebravacw4te
the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
I'm not so sure what the answer is