abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

What events began and ended athens' golden age??
Write good insulators around the home
Lauren bought 20 ounces of sliced ham. she used 3/4 of the ham to make sandwiches for her friends and 1/5 of the ham in an omelet. how many ounces of ham were l
Prove identity tan 3x−tan 2x−tanx = tan 3xtan 2xtanx
Which decimal is equivalent to 13/20?
If 6x −3 = −5x +7, then x =? Can someone explain this one?
What is the value of 6P6?  A.1  B.36  C.720  D.46,656
which number is 100 less than 38 tens
What are the three branches of government?
What is twenty percent off 600 hundred pounds