danzykahari danzykahari
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Harry buys 6 yards of rope to make a swing. Lenny spends $16 on rope.
How much do the two boys spend in all?

Respuesta :

06kaistr67691
06kaistr67691 06kaistr67691
  • 04-06-2021
I’m confused! Is it $16 for each yard of rope? I don’t think this is complete :)
Answer Link
audrarose11466 audrarose11466
  • 04-06-2021
what the person up there said ?
Answer Link

Otras preguntas

What is the missing reason? A) Addition Property B) Division Property C) Associative Property D) Distributive Property
When determining the type of support needed, what should you most often consider? A. your central idea B. your hook C. your related topics D. your interest
What figurative language is present in these lines? (simile, metaphor, onomatopoeia, hyperbole, and/or personification) "Like a long-legged fly upon the stream
Which statement best describes how work and power are different? (2 points) Group of answer choices To find work we need to know force and distance; to find pow
how do you find a total of displacement
Are there 5 stages of alcoholism
PLEASE HELP ME IM STUCK
» Solve for r. 8r = 40 r=
What Are D O P E Rap Songs????? DO NOT ANSWER IF YOU DON"T KNOW!!!! IF YOU COPY SOMEONES ELSE ANSWER AND TRY TO PARAPHRASE IT YOU GETTING REPORTED!!!!
write 9•9•9•9•9•9 in exponential form.