dynasty123
dynasty123 dynasty123
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please answer these 2 questions for me!!

Please answer these 2 questions for me class=

Respuesta :

registrationdotCOM registrationdotCOM
  • 04-06-2021

Answer: number 1: 7/14

number 2: 16/24

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Calvin paid $3.00 for 10 juice boxes. What is the unit rate in cost per box?
How can a physical place change over time?
through P(1,6) and perpendicular to y = 1/3x - 9​
What is 3/4% as a decimal
100 POINTS, DUE TODAY PLEASE ANSWER 1) Evaluate the impact of urbanization on the united states in the late 1800s - 2)explain the causes and effects of Europea
A dolphin jumps out of the water with an initial velocity of 20 feet per second. The dolphin's height, h, after t seconds of time can be modeled by the equation
Imagine you are a slave on a plantation in the South. An opportunity arises where other slaves are planning as escape attempt. Would you join them? What might t
What legal action during the Civil War ended slavery in states that had left the Union? A. black codes B. Plessy v. Ferguson C. Emancipation Proclamation D. Rec
Felicity, Rainbow, Prudence and Bob, the unicorn friends, are prancing around in the forest. They notice seven bees and five cockroaches, and in the trees they
A jet fighter plane is launched from a catapult on an airaraft carrier. It reaches a speed of 42 mis at the end of the catapult, and this requires 2.0s. Assumin