honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

Is y=3x+4 parallel or perpendicular
What happens if it rains but infiltration cannot occur?
Christie's car travels 18 miles on each gallon of gas. How far can it travel on 10 gallons of gas?​
how many chromosomes does zygote in monkeys have?
Write and solve the equation. Ten less that a number y is 19.
Which element is missing from this evaluation? o summary of the claim o thesis statement o concluding statement o evaluation of evidence
In a fruit punch drink, the 3 ingredients are apple juice, orange juice and cranberry juice. If 1 4 of the drink is apple juice and 2 5 is orange juice then
Please help! 10 points
What should you do at an intersection with a flashing red signal light? Cautiously continue driving through the intersection Stop before entering, then proceed
Some people experience disorders and issues with the process of accommodation, describe ways in which technologies can overcome these effects. (5 marks)