greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Occurs when an area heart muscle dies or is permanently damaged because if an inadequate supply of oxygen to that area; also known as heart attack.
Conduct a deep study of the Nigeria Media landscape and identify a major historical or contemporary issue that has, Explain how this issue has and will influenc
13: Mycobacteria are stained witha. Gram's stainingb. Simple stainingc. Both a and b6. Ziehl - Neelsen's staining​
HELP!!!!!! I need an answer fasttttt
How many solutions are there to the equation below? 9(x – 4) = 9x – 33
Here are the first five terms of a sequence. 4, 11, 22, 37, 56 Find an expression, in terms of , for the th term of this sequence.
Write a polynomial f (x) that satisfies the given conditions. Polynomial of lowest degree with zeros of -4 (multiplicity 3), 1 (multiplicity 1), and with f(0) =
A cutting board is washed and detergent and then rinsed the cutting board is considered what
A corporation that owns brands that offer clothing at different prices is ___________ its brands at different pricing levels.
What are the positive effects human activities on vegetation?​