jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

The Egyptians advanced travel by building the
Read the following sentence. Pardon me, Professor, but may I please ask you a question about my grade? Why is “Professor” capitalized in the sentence? because i
If cos 90 degress = 0 then sin 0 degrees =
What is the split atom called?
BRAINLIEST AND 50 points! What are the layers of the atmosphere? Thank you ahead of time
A class consists of 12 girls and 18 boys. A president, vice-president and treasurer are chosen based on the number of votes. Find the probability of selecting a
In comparing disappointing aunt Agatha to the Spanish inquisition bertie is using
GEOMETRY TRANSLATIONS!! HELP WILL GIVE BRAINLIEST , BOGUS ANSWERS WILL BE REPORTED!!
A store has a 40% off sale on headphones. With this discount, the price of one pair of headphones in $36. What is the original price of the pair of headphones?
Vertical movement of deep ocean water is caused by forces of wind phytoplanktons dissolved nutrients variations in density plz answer and thank you