rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The sum of 6 and 3 divided by the difference of 6 minus 3
What sentence BEST summarizes paragraph 133?
I think it is a fragment
How can you write 0.326 in two other forms
Find the slope of the line
(8.2x10^8) (9.72x10^5). What’s the answer help pls
PLEASE HELP ASPAP!!!! GIVNG 15 POINTS The double number line shows the approximate number of ounces in a certain number of pounds: Based on the number line, abo
Which of the following numbers are irrational
5x+7 greather than or equal to 2(x-3)+4
Question 2 Unsaved Triangle ABC has vertices at (-4,0), (-1,6) and (3,-1). What is the perimeter of triangle ABC, rounded to the nearest tenth. Question 2 opt