emely10 emely10
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Guys plz help on this one

Guys plz help on this one class=

Respuesta :

kyrarichins
kyrarichins kyrarichins
  • 02-12-2016
Well for number 1) a. Quick market is the better choice because 3 apples for 1.17 is 2.34 for 6 apples
Answer Link

Otras preguntas

Luisa has a business selling hair clips at the mall. Currently her business has a balance- Which amounts of sales would give Luisa's business a positive balanc
Reducing, reusing, and recycling are used to make more ores. increase metal production. burn fossil fuels. conserve resources.
y=-8x+1 find the slope and y-intercept in this equation.
if y=4 when x= -4, find y when x=7
Convert 385 pounds into kg given the fact that 1 kg = 2.2 pounds.
10.- Which of the following words or phrases demonstrates a contrast? A) but B) also C) if D) along with E) and
pls help me I can,t do this
Frederick Douglass didn’t smile in any pictures.why not
Bill Clinton became the second president in U.S. history to be
5 things that local business can do to end unemployment